Jak používat smajlíky a netrhnout si ostudu II.

Pozor na sexuální dvojsmysly.

Jak používat smajlíky a netrhnout si ostudu II.

V minulém článku jsme věnovali pozornost smajlíkům a rozdílu mezi soukromou a veřejnou komunikací. Už víte, že všeho moc škodí a jak nepůsobit na firemním profilu trapně. Nikdo už nepochybuje, že interpretace těchto obrázků je široká a díky tomu, jak jsme několikrát naznačili, se využívá mimo jiné v sexuálně laděné konverzaci. Pokud se to chcete naučit, anebo nechcete svojí neznalostí čelit žalobě ze sexuálního obtěžování, věnujte pozornost následujícímu textu. 

Pozor na sexuální dvojsmysly

Sexuální obtěžování nejen na pracovišti je stálým problémem, který s příchodem internetu nabyl nových podob. Jakou v tomto případě hrají roli jednoduše kreslené obrázky bez sexuální tématiky? Nenechte se oklamat, protože velkou! Jak bylo uvedeno výše, představivost lidí nemá hranice a interpretace smajlíků je tak široká.

V soukromých zprávách je sexuální využití smajlíků běžnou záležitostí, a pokud to ale nevíte, mohlo by se lehce stát, že zveřejníte něco nevhodného. Představte si, že vám sekretářka, kamarádka, kolega, spolužák a tak dále přinese zeleninový salát se zálivkou. Vám moc chutná a chcete pomocí textové zprávy napsat, že to bylo dobré, a tak pošlete ilustrační zprávu z emoji v této podobě:

Emotikony 3

A malér je na světě. Právě jste naznačili, že byste si s dotyčným rádi užili sex. Jak se to mohlo stát? Jednoduše.

Existuje celá řada smajlíků, které začaly v soukromých konverzacích nahrazovat sexuální obsah. Jejich užívání v tomto smyslu bylo natolik časté, že se to zkrátka vžilo. Podobně fungují kombinace těchto emoji:

Emotikony 4

Pozor tak, abyste nebyli za nesprávné používání smajlíků obviněni ze sexuálního obtěžování.   

Trik na závěr

Nejčastějším způsobem, jakým smajlíka do textu vkládáte, je přímo z nabídky, která se vám rozbalí vedle klávesnice nebo pod ikonou smajlíka například na facebooku. Věděli jste, že je ale můžete snadno vložit do jakéhokoliv textu i jinde než v sms nebo na sociálních sítích? Poradíme vám jednoduchý trik.
Stačí, když stisknete naráz klávesu windows a tečku. V okamžiku se vám objeví nabídka smajlíků od společnosti windows, která obsahuje snad vše, na co jste zvyklí. Nespornou výhodou je také jednoduché vyhledávání. Napište, co hledáte a smajlík se objeví. Například, když stisknete kombinaci jmenovaných kláves a napíšete strom, objeví se jich celý výčet, stačí si vybrat.

Emotikony 5