Modrá už se prý nenosí! Facebook mění nejen barvu!

Radikální změny na sociálních sítí jsou tu! Týkají se FACEBOOKu. Modrá barva skončí a místo osobních profilů budou v popředí skupiny.

Facebook čekají radikální změny. Modrá barva skončí a místo osobních profilů budou v popředí skupiny. Zuckerberg na konferenci F8 2019 zdůraznil, že budoucnost spočívá v soukromí.

FB1

Jaká barva nahradí modrou?

Vzhled Facebooku se dlouho neměnil, současnou podobu má již 5 let. Nyní nastane velká revoluce. Bílá barva se stane barvou Facebooku. Nový design by měl být čistý a přehledný. Navíc by se web měl i zrychlit.

FB2

Co dalšího bude na Facebooku jinak?

Skupiny

Novému Facebooku společnost interně říká „F5“. Pátá verze pak bude zaměřena na komunity a komunita je menší prostor. Stále veřejný, ale ne tak frekventovaný. Přibydou i funkce pro specifické skupiny. 

Vyhledávání přátel

Objeví se nový nástroj na hledání přátel na Facebooku. Ten pomůže najít lidi se stejnými zájmy, nebo třeba ty, kteří bydlí nedaleko. Navrhováni budou ale pouze lidé, kteří budou aktivně hledat nové kontakty.

Prostor pro události

Události budou vidět na mapě! Bude tedy jednodušší objevovat nová místa nebo třeba plánovat výlety.

Kdy to přijde?

Facebook nové funkce začíná uvolňovat již teď a to postupnou formou.

Podívejte se na záznam prezentace prvního dne Facebook Developer Conference F8 2019, která se probíhala ve dnech 30. 4. – 1. 5. 2019 v San Jose, v Kalifornii. Odkaz zde.

FB3