Něco si přej, padá Facebook

Facebook zažil ve středu největší výpadek v historii. Podle BBC zvažuje, že kvůli výpadku vrátí peníze inzerentům za reklamy, které byly zveřejněné v době problémů.

Něco si přej, padá Facebook

Facebook zažil ve středu největší výpadek v historii. Začal zhruba od 17. hodiny středoevropského času a na některých místech stále pokračuje. Při pokusu o přihlášení se mnoha lidem ukázala hláška, že síť je mimo provoz z důvodu údržby. Problémy zaznamenaly i platformy Messenger, Instagram a WhatsApp, které Facebooku patří. Každému uživateli se výpadek projevil jinak. Některým se například nešlo přihlásit na účet, jiným nešlo publikovat statusy, komentáře nebo přidávat fotky.

FB blog 2

Facebook nebyl jediný

Ve stejný čas měli problémy s dostupností svých webových služeb také další poskytovatelé, kteří s Facebookem nemají nic společného: internetový vyhledávač Google či herní službyXbox Live a další.
Kde všude byl výpadek?
Problémy jsou podle webu downdetector.com  hlavně na západním a východním pobřeží USA a v Evropě. Potíže hlásilo v jednu chvíli až 11 000 lidí. Zástupci Facebooku včera večer vyloučili hackerský útok. Aktuální stav najdete zde: https://downdetector.com/status/facebook/map/

FB blog 3

Co tedy výpadek způsobilo, zatím není jasné. Facebook podle BBC zvažuje, že kvůli výpadku vrátí peníze inzerentům za reklamy, které byly zveřejněné v době problémů.